Telefonla Sipariş 0530 851 17 15
Okumadığınıza Pişman Olacağınız 3 Polisiye Romanı

Polisiye Romanları

 

‘‘Polisiye romanı okumalı mıyım? Polisiye roman nedir?’’ Soruları kafanızı mı kurcalıyor? O halde gelin blog yazımızda bu sorulara bir açıklık getirelim.

 Karanlık sokaklar, kusursuz cinayetler, macera dolu sayfalar… Polisiye romanları, okuyucuları kendilerine çeken gizemli dünyası ile onları büyülemeyi vaadeder. Bu tür romanlar genellikle bir suç işlenmesi ile başlar ve bir dedektifin bu suçun gizemini çözmek için çabalaması ile yolculuğuna devam eder. Dolambaçlı bir olay örgüsü vardır ve okuyucunun kafasını karıştırmayı hedeflemektedir. Polisiye romanı yazarları, genellikle okuyucuyu okudukları her sayfada içine çekmek için birçok yola başvurur. Bunlara örnek verecek olursak; soğuk ve sisli bir gece, terk edilmiş karanlık ve boş bir sokak gibi mekanlar tercih edilerek, hikayenin karanlık atmosferi okuyucuya yansıtılır. Sayfalar ilerledikçe dedektif ipuçlarını bir araya getirerek, olayı aydınlatmaya ve soruları cevaplamaya çalışır. Bu sayfalarda okuyucu kendisini adeta bir cinayet çözüyormuş gibi dedektif karakterine kaptırır. Bu polisiye ve gerilim kitapları sürpriz sonlarıyla bizleri içine çekmeyi başarır. Her sayfada şaşırtmalı bir ilerleme yaşatan bu kitaplar, sürekli beklenmedik yeni olaylar içinde kaybolmamızı ve bir çıkış yolu aramamızı sağlar. 

Mutlaka Okumanız Gereken Polisiye Romanları

Hangi polisiye roman daha iyi? sorunuzu kafanızdan silecek birkaç kitap önerisi ile karşınızdayız. Karanlıklar ile dolu sayfalara hazırsanız, gelin hep birlikte mutlaka okumanız gereken 3 Polisiye romanına göz atalım. 

  • Agatha Christie - Doğu Ekspresinde Cinayet 

Doğu Ekspresinde cinayet kitabı ünlü bir dedektifin tren yolculuğu sırasında, işlenen bir cinayeti çözmek için çabaladığı bir hikayeyi anlatır. Trendeki yolculardan biri öldürülmüştür ve şimdi herkes bir şüphelidir. 

  • Edgar Allan Poe - Morgue Postu Cinayeti 

Edgar Allan Poe’nun ünlü bir kısa cinayet öyküsüdür. Pariste bir apartmanda şüpheli bir cinayet işlenir. Cinayetin işleniş şekli ve delilleri, dedektifin de dikkatini çeker ve anormal bir durum olduğu anlaşılır. 

  • Sherlock Holmes - Ölümle Randevu 

Ünlü dedektif Sherlock Holmes’un Baskerville’nin gizemli ölümü üzerine yaptığı araştırmaları konu alır. Dedektif, lanetli Baskerville Malikânesinde yaşanan enteresan olayları çözmeye çalışır. 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et