Telefonla Sipariş 0530 851 17 15
Sudaki Sanat: Ebru Sanatı Nedir?

 

 

EBRU SANATI NEDİR?

Siz de ebru sanatı ile kendinizi ifade ederek iç dünyanızı suya yansıtmak ister misiniz?

Ebru sanatı herkesin hayranlık ile izlediği ve yapmak istediği bir sanattır. Sular üzerinde boyaların eşsiz dağılışı ile yapılan bu sanat, uzun zamanlardır birçok insanın beğendiği ve ilham aldığı bir sanattır.

Her yaş grubundan insanın ilgisini çekmeyi başaran bu muhteşem sanat sakinleşmek ve zihni rahatlatmak için de yapılır. Suya damlatılan özel boyalar sayesinde yüzeyde hareketlenme olur ve muhteşem desenler ortaya çıkar. Kullanılan teknik ile sanatçının hayal gücü birleştiği zaman eşsiz bir görsel kalpleri büyülüyor.

Her damlada ruhunuzun derinliklerini suya yansıttığınız bu muhteşem sanat, sadece bir hobi olmakla kalmayıp aynı zamanda ruhunuzu dinlendirdiği için psikolojinizi de dinginleştirecek.

Peki ya nedir bu ebru sanatı? Nasıl yapılır? gibi birçok fikir kafanızı kurcalıyor olabilir. Belki de ilk denemenizde istediğiniz sonucu alamayacak ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Sakın üzülmeyin, bu muhteşem sanat sabır gerektirir. Her damlanın su ile buluşması sonucunda yeni bir şey öğreneceksiniz.

Ebru sanatı ile uğraşan birçok yetenekli sanatçı, içindeki düşünceleri su ile buluşturarak bir sanat yaratır. Bu sanatçıların her birinin ise sanatını icra etme süreci farklıdır. Renkler ve desenlerin buluşarak ahenkle dans ettiği bu sanat Asya ve Avrupa kültürlerinde fazlasıyla benimsenmiştir. Zamanla İslam medeniyetini de kendisine çekmeyi başaran ebru sanatı, manevi değerleri olan bir sanat niteliği taşır.

EBRU SANATI MALZEMELERİ

Ebru sanatı malzemeleri bu hayal dolu dünyaya adım atmanızı sağlar. Özel hazırlanmış ebru boyaları su üzerinde renk oluşturmaya yarar. Bu boyalar su ile temas ederek muhteşem desenler oluşturur. İhtiyacınız olan bir diğer malzeme ise tutkaldır. Tutkal, boyaların su üzerinde hareket etmesini kolaylaştırır. Farklı boyutlarda kullanılan fırçalarda detaylar için oldukça önemlidir.

Ebru sanatı çeşitleri oldukça zengindir. Genellikle en önemli ebru sanatı çeşitleri olarak bilinen çeşitler şunlardır: Geleneksel Ebru ve Modern Ebru sanatı.Başlangıç setimiz ile ebru sanatına başlamak isteyenlere ilham veriyor ve yaratıcılıklarını su ile buluşturmalarını sağlıyoruz. Setlerimizde yer alan malzemeler ile eşsiz desenler oluşturabilirsiniz.

Ebru sanatı ile tanışmak ve bu muhteşem dünyaya adım istiyorsanız Karpinus başlangıç seti tam size göre! 

Siz de ebru sanatı başlangıç setlerimizi aşağıdaki linke tıklayarak Karpinus’tan satın alabilirsiniz.

/hobisanatsal/sanatsal/ebru-malzemeleri/prd-ebru-baslangic-seti

/hobisanatsal/sanatsal/ebru-malzemeleri/prd-artdeco-ebru-baslangic-seti-5-renk

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et