Telefonla Sipariş 0530 851 17 15
Gerilim ve Korku Edebiyatının Usta İsmi: Stephen King

 

Stephen King Kimdir? Stephen King Kitapları

Kara Kule serisi gibi farklı kitaplarıyla bilinen Stephen Edwin King; gerilim, doğaüstü kurgu, polisiye gibi farklı alanlarda eserler ortaya koyan başarılı ve sevilen yazarlardan biridir. yıllardır kitaplarını okutan, sevdiren ve farklı kitlelerce tanıtan King’in kitapları ayrıca dizi, film gibi pek çok içeriğe de uyarlanarak daha geniş kitlelere ulaştırılmıştır. “Stephen King kimdir?” ya da Stephen King kitapları nelerdir?” diye merak edenler ise onun her tarza ve beğeniye hitap edebilecek kitapları olduğunu bilebilir. Stephen King kitapları yalnızca bu türü okumayı sevenleri değil pek çok kitleyi de kendisine çekerek ilginç konuları ile kendini okutmayı başarmıştır.

Stephen King Kimdir?

21 Eylül 1947 yılında Amerika’da doğmuş olan Stephen King romanları ile kendini geniş kitlelere tanıtan yazarlardan biridir. Örneğin çok bilinen Yabancı Stephen King tarafından kaleme alınan bir eserdir ve bunun gibi daha nice kitaplar onun eşi benzeri olmayan kaleminden çıkmıştır. Stephen King Yabancı kitabını da diğer tüm kitaplarında olduğu gibi farklı bir motivasyon ile kaleme almış ve okuyucuların beğenisine sunmuştur. Polisiye ve gerilim kategorilerinde yer alan Yabancı gibi farklı Stephen King kitapları da okuyucular tarafından çok beğenilmiş ve onun özel yazım tarzı okuyucuların her kitap ile ilgisini çekmiştir.

Diğer yazarlardan ayrılan yazım tarzı ile çok sevilen Stephen King, Kara Kule serisi gibi farklı kitapları ve serisi ile de bilinen bir yazar haline gelmiş, ilerleyen yıllar içerisinde de geniş kitlelere ulaşarak gerilim ve polisiye türünü tanıtmış ve sevdirmiştir. Stephen King romanları ile bilinen bir yazar olsa da yapımcı olarak da kendisini ön plana çıkaran ve kitaplarının uyarlanmasında da rol alan aktif bir yazardır. Bu sayede eserlerinin kitap okuyucularından daha geniş kitlelere de yayılmasını sağlamıştır.

Stephen King Kitapları

Farklı pek çok gerilim kitabı ile bilinen Stephen King aslında korku, doğaüstü gerilim gibi farklı alanlarda da akıl almaz kitaplar yazmaktadır. Örneğin Hayvan Mezarlığı Stephen King tarafından kaleme alınan ve çok sevilen kitaplardan biridir. En iyi Stephen King kitabı olarak bilinen Yeşil Yol kitap içeriği bakımından da çok sevilen kitaplar arasındadır. Acımasız katillerin ve suçluların yer aldığı bir hapishanede geçen bu gerilim türündeki kitap, John Coffey adındaki mahkum gelene kadar tüm mahkumların eşit olduğu bir sistemi içeriyordu ancak John geldiğinde çocuk kalpli olan bu adamın her şeyi nasıl değiştirip etkileyebileceği gözler önüne serilmiş oldu. Farklı konusu ile onlarca kitap kaleme almış olan Stephen King, bunun gibi eserleri ile bilinen ve sevilen yazarlardan biridir. Yabancı, Yeşil Yol, Hayvan Mezarlığı gibi farklı Stephen King kitaplarını siz de Karpinus ile satın alabilir ve keyifli gerilim romanlarını Stephen King’in özel kaleminden okuyabilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et